Healthforce Chlorella Manna BIO (300g, prášok)

Healthforce Chlorella Manna BIO (300g, prášok)
Výrobca: HealthForce
Dátum expirácie: 10.2020
Dostupnosť: 3 skladom
Cena:49.99€

Množstvo:  

Základné pravidlo zdravej, nielen vegetariánskej/vegánskej stravy spočíva v čo najširšom zábere na zelené potraviny. Tie majú niečo spoločné – zelené farbivo chlorofyl, ktoré zlepšuje nasýtenie hemoglobínu v krvi kyslíkom. Čím viac kyslíka prenesie naša krv do svalov, tým lepši športový výkon môžeme očakávať. Jednobunková, zelená mikroriasa Chlorella obsahuje najviac chlorofylu z celej rastlinnej populácie. Preto sme si ju tak veľmi obľúbili a naučili ju konzumovať v smoothies alebo aj samostatne.

Chlorella je zo 65% proteín (obsahuje 19 aminokyselín, z toho všetkých 8 esenciálnych), ktorý si v prítomnosti s chlorofylom zachováva zásaditý charakter - organizmus nezakysľuje. Chlorella je silný detoxikátor. Očisťuje telo, zbavuje ho voľných radikálov a toxínov (dokonca aj emisií zachytených z ovzdušia). Je veľmi vhodná aj pri športe ako doplnok k regenerácii. Obsah prirodzených enzýmov zabezpečuje vysokú vstrebateľnosť v nej obsiahnutého proteínu. Pri regenerácii napomáha aj tzv. CGF, rastový faktor špecifický pre Chlorellu a obsah nukleových kyselín RNA, DNA. Rastový faktor CGF spomaľuje aj starnutie organizmu a podporuje imunitu. V súvislosti s vegetariánstvom a vegánstvom sa Chlorella vyznačuje prirodzeným obsahom dôležitého vitamínu B12, ktorý je v rastlinnej strave veľmi málo zastúpený (u "mäsožravca" vzniká rozkladom živočíšnych tkanív v tráviacom trakte).

Okrem spomínaného Chlorella podporuje lepšie trávenie, liečbu vredov a koliky. Znižuje cholesterol v krvnom sére, čo napomáha k ochrane proti srdcovým chorobám. S tým už máme vlastné skúsenosti. Chlorella je bohatá na horčík, ktorý je potrebný pre mentálne zdravie a napomáha odstraňovať kŕče pri športe. Upravuje metabolizmus cukrov tak, že udržuje jeho hladinu na konštantnej úrovni. Obsahuje vitamíny skupiny B, vitamín C, vitamín E, betakarotén (predchodca vitamínu A), železo, zinok, fosfor, draslík, jód a vápnik.

V súčasnosti je na trhu nesmierne veľa výrobcov Chlorelly a produktov rôznej cenovej úrovne. Prečo sme si teda vybrali produkt od spoločnosti Healthforce?

Healthforce pestuje Chlorellu v Južnej Kórei v špeciálnych nádobách v interiéri. Tým je zabezpečená čistota produktu, pretože mnoho Chlorelly pestovanej v exteriéri je v súčasnosti kontaminovanej škodlivinami (pri výbere Chlorelly sledujte krajinu pôvodu. Čína a Japonsko patrí k producentom najviac znečistenej Chlorelly). Chlorella od Healthforce má ešte jednu výhodu. Jej bunková stena je o niečo tenšia, preto je ľahko stráviteľná. Obyčajne sa komerčná Chlorella ešte dodatočne spracováva, aby sa bunková stena tejto zelenej riasy narušila a ľahšie trávila. Tmavá sklenená fľaša Healthforce je ekologická a recyklovateľná. Chlorella je v nej uskladnená vo vákuu. Z plastových obalov sa vylučujú toxíny, ktoré časom znehodnocujú potraviny.

 

Dávkovanie:

1 polievková lyžica. Môže sa konzumovať priamo, zmiešať s vodou alebo džúsom alebo sa môže pridávať do pokrmov.

Brendan Breizer, známy kanadský triatlonista, odporúča Chlorellu užívať nasledovne: 1,5-2,5g (1/2 až 1 polievkovú lyžicu) denne pre priemerne zaťaženého človeka. Nemal by prekročiť 10g, lebo obsahuje železo. 7g denne odporúča športovcom po ťažkom tréningu.

 

Zloženie:

  Množstvo na 1 porciu (5g, 1 polievková lyžica) % denná dávka*
Kalórie 20  
Tuky v kalóriách 5  
Celkové množstvo tuku 0,5g 0,8%
Nasýtené tuky 0,0g 0,0%
Transmastné kyseliny 0,0g  
Cholesterol 0,0mg 0,0%
Sodík 0,0mg 0,0%
Sacharidy celkom 1g 0,3%
 - z toho cukry 0g 0,0%
Vláknina 0,0g 0,1%
Sacharidy 0,0g  
Bielkoviny 3g 6%
Vitamín A (betakarotén) 1500 IU 30%
Vitamín C 3,6g 6%
Horčík 150mg 4%
Zinok 2,4mg 24%
Vápnik 8,8mg 1%
Železo 5mg 36%
Riboflavin (Vit B2) 0,2mg 13%
Vitamín B6 0,056mg 4%
* Percento dennej dávky je založené na strave o 2000 kalóriách.

 

Zdroj:

Južná Kórea

 

Upozornenie:

Chlorella môže znižovať krvný tlak.
Pri detoxikačných diétach nezabudnite na zvýšený príjem tekutín

Produktové video
https://www.youtube.com/watch?v=DPTLeUHv_pg&t=51s
Súvisiace produkty (1)
Označenia: detox
VitalCity.sk, Kremnická 54, 04011, Košice, t: 0917 740 872 (od 10:00 do 18:00), e: office@vitalcity.sk